Schemat instalacji elektrycznej

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Drozdek
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2023, o 22:54
Reputacja: 0
Imię: Bartłomiej
Samochód: Lacetti / Nubira
Silnik: 1.8 CDX 121KM
LPG: STAG
Lokalizacja: Rokietnica
Kontakt:

Schemat instalacji elektrycznej

Post autor: Drozdek » 10 lut 2024, o 21:26

Koledzy, potrzebuję pilnej pomocy.
W samochodzie córki (Lacetti 1.6 RP2006) wymieniłem klimatyzację z manuala na klimatronika wraz z cała instalacją, znajdującą się pod kokpitem (miałem dawcę, pisałem o tym w innym poście). Tzn przełożyłem instalację wraz z tą rurą, do której montowany jest plastikowy kokpit. Instalacje wpiąłem w oryginalne złącze, zlokalizowane w lewym słupku na dole. Córka ma auto chyba w wersji SX (brak oznaczenia na błotnikach), "dawca" to wersja CDX. Po zmontowaniu wszystkiego zauważyłem brak świateł, zarówno pozycyjnych (z przodu i z tyłu), krótkich, długich jak i kierunkowskazów (działają tylko awaryjne). Kostka za licznikiem sprawdzona, była popalona. Polutowałem, to wróciły światła krótkie i długie. Pozycyjnych i kierunkowskazów dalej brak (przód i tył). Nie słychać przekaźnika kierunków. I podświetlenia wskaźników tez nie ma. Czy ktoś ma jakieś pomysły jak rozwiązać problem? Przydałby się schemat instalacji elektrycznej w wersji SX i CDX, może są jakieś zmiany w okablowaniu. Dodam tylko, że w wersji SX tej lewej kostki za licznikiem od świateł nie było, była tylko ta prawa.
Pomóżcie proszę, bo auto rozkręcone, a już muszę oddać córce sprawne :(

Awatar użytkownika
skull
Stały bywalec
Posty: 228
Rejestracja: 5 gru 2016, o 15:04
Reputacja: 36
Imię: Michał
Samochód: Chevrolet Lacetti SW
Silnik: F16D3
LPG: BRC SQ24
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Schemat instalacji elektrycznej

Post autor: skull » 11 lut 2024, o 10:12

:H To Ty tak to wszystko bez schematów?

Możliwe że przełożyłeś wiązkę z diesela
Ostatnio zmieniony 11 lut 2024, o 11:23 przez etac, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cenzura - zakaz linkowania do stron z nieautoryzowanym oprogramowaniem

Drozdek
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2023, o 22:54
Reputacja: 0
Imię: Bartłomiej
Samochód: Lacetti / Nubira
Silnik: 1.8 CDX 121KM
LPG: STAG
Lokalizacja: Rokietnica
Kontakt:

Re: Schemat instalacji elektrycznej

Post autor: Drozdek » 11 lut 2024, o 22:29

Sprawa wyjaśniona. Uszkodzony był bezpiecznik od kierunków i świateł pozycyjnych, te w skrzynce kabinowej po lewej stronie. Tylko że one sa jakoś niejednoznacznie opisane i dlatego długo szukałem.
Co do wiązki z diesla - na pewno nie, bo wiem, co kupowałem i co stoi na podwórku. To jest Laczek 1.8 CDX benzyna z gazem, kupiłem okazyjnie bez papierów za jakieś "śrubki" i stopniowo pobieram z niego różne części. Stąd tez pomysł przełożenia klimatronika, bo wszystko było pod ręką :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości