Czujnik położenia wału 2.0 P0336

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
John Wayne
Profesjonalista
Posty: 546
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 15:26
Reputacja: 2
Imię: Przemek
Samochód: Captiva 2.0D MT 2007
Silnik: 2.0, diesel, 150KM
Lokalizacja: Gdynia Poznań
Kontakt:

Czujnik położenia wału 2.0 P0336

Post autor: John Wayne » 22 cze 2017, o 16:14

Witam,

miałem ostatnio 3 razy w ciągu powiedzmy 2 m-cy (więc już nie przypadek), że nie mogłem zapalić silnika, po podłączeniu elm'a błąd oczekujący P0336 Crankshaft Position Sensor. Po kilku próbach odpala normalnie, raz na zimnym, raz na ciepłym bez znaczenia. Potem nie ma żadnego problemu, aż do następnego razu. Błędu nawet nie muszę kasować, bo po normalnym odpaleniu znika sam.

Wymieniać czujnik czy to coś innego? Może tylko przetarta instalacja skoro dzieje się to raz na jakiś czas? Koszt nowego na allegro 150zł z tego co widzę, używane połowę. Czytałem też, że ten czujnik jak pada to na ciepłym nie pali? Jeżeli wymiana to gdzie on się dokładnie znajduje i jak się do niego dostać?


Mam już lekko dosyć tego auta... Taki urok używanych padeł, w sumie to ma już 10 lat. Wczoraj byłem na przeglądzie autem żony i że miałem czas, to przymierzałem się do Kia Sorento. Nic nie skrzypi, wszystko spasowane, materiały miód-malina. W zasadzie bardzo podobny do Captivy, tylko kilka leveli wyżej, gdyby nie ta cena kurna. Jak patrzyłem jakie można mieć auta za 180 tys., to się lekko zdziwiłem, no ale ja suvy sobie upodobałem :) Gdybym go jakimś cudem kupił, to chyba bym dzieciaków nie wpuszczał, a sam tylko w garniaku jeździł haha

John Wayne
Profesjonalista
Posty: 546
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 15:26
Reputacja: 2
Imię: Przemek
Samochód: Captiva 2.0D MT 2007
Silnik: 2.0, diesel, 150KM
Lokalizacja: Gdynia Poznań
Kontakt:

Re: Czujnik położenia wału 2.0 P0336

Post autor: John Wayne » 26 cze 2017, o 11:57

Znalazłem jakiś schemat, to chyba tu (dzisiaj sprawdzę wymontowując egr do czyszczenia, bo miałem i tak to zrobić), jakby ktoś szukał:
ckp.jpg
ckp.jpg (82.67 KiB) Przejrzano 1214 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość